V AAC stále stoprocentní!

V reprezentační pauze odehraje SLUNETA všechna svá utkání alpsko-adriatického poháru. Dvě utkání tento týden v rámci „eurotripu“, kdy se v pondělí vydala směr Chorvatsko, přesněji Osijek. A právě Osijek byl prvním soupeřem na našich cestách po Evropě.

Do utkání jsme vstoupili dobře a rychle se ujali vedení 5:14. Na domácích byla vidět trochu nervozita, protože domácí kouč dal tentokrát příležitost mladším hráčům, zřejmě už nepočítal s postupem ze skupiny, každopádně první půle byla chudá na body. Oba celky střílely s mizerným procentem ze všech pozic, a tak poločas skončil 29:30.

I přes mírné vedení nebyl  náš lodivod spokojen s předváděnou hrou, jeho svěřenci totiž neplnili pokyny tak, jak si řekli před zápasem. V komorní atmosféře jinak pěkné haly byl tak nejvíce slyšet hlas našeho kouče, který musel několikrát zvyšovat hlas. Po přestávce pokračovalo oboustranné výběrové řízení na střelce. V dosavadním průběhu bodově táhnul SLUNETU mlaďas Martin David, naštěstí se k němu po přestávce přidal i Čampara se Svejcarem. Po 30 minutách svítilo na tabuli už příznivější skóre pro SLUNETU 48:54.

O utkání rozhodlo poslední dějství, kde jsme dokázali zastavit několik útoků domácích a bodově odskočit na dvouciferný rozdíl a tím jsme nakonec také vyhráli.

Antonín Pištěcký:
„Jsem rád za výhru, ale s předvedeným výkonem být spokojen nemůžu. Chtěl jsem dát více prostoru mladým hráčům, což bohužel s ohledem na vývoj utkání nešlo v takové míře, v jaké jsem chtěl. Nicméně bereme výhru a jedeme dál.“

KK Vrijednosnice Osijek – SLUNETA Ústí nad Labem 65:75 (18:17, 29:30, 48:54)